Spedycja i transport

Umów się na wizytę

Promocje i wyprzedaże

Sklep OnLine

Jesteś w:  ceglowscy.pl » Aktualności » Nowa wyważarka do kół
pasek

Nowa wyważarka do kół

Dodano: 2008-12-04
Nasz park maszynowy został wzbogacony o nową wyważarkę do kół firmy Hunter. Rodzina wyważarek HUNTER składa się z komputerowych systemów pomiaru wibracji koła HUNTER GSP 9720 oraz wyważarek HUNTER GSP 9200.
news1Urządzenia GSP 9720 poza standardowym wyważaniem statycznym i dynamicznym posiada funkcję „Test drogowy”. Polega on na tym, że koło poddawane jest oddziaływaniom rolki (nacisk 635 kG.) podobnym do rzeczywistych panujących podczas jazdy samochodem. Dzięki temu możliwe jest wykrycie wszelkich nierównomierności w elastyczności opony na jej obwodzie (wad fabrycznych), nierówności powierzchni opony (np. powstałych wskutek gwałtownego hamowania). Wszystkie urządzenia wyposażone są w program SmartWeight służący do bardzo skutecznej minimalizacji wagi ciężarka.

GSP 9720
Urządzenie to oprócz tradycyjnej funkcji wyważania statycznego i dynamicznego koła wyposażone jest w rolkę do przeprowadzania testu drogowego i dzięki temu stanowi kompletny system do pomiaru wibracji koła.

HUNTER GSP 9720 umożliwia:
· pomiar sztywności opony -RFT,
· pomiar siły bocznej koła -LFM,
· pomiar bicia obręczy, oraz standardowo wyposażony jest w (między innymi):
· program optymalizacji geometrycznej,
· laserowe pozycjonowanie ciężarków – nowość (w odniesieniu do modelu HUNTER GSP 9712),
· oświetlenie wyważanego koła - nowość (w odniesieniu do modelu HUNTER GSP 9712),
· monitor LCD - nowość (w odniesieniu do modelu GSP 9712).

news2Wyposażenie opcjonalne:
· podnośnik koła,
· drukarka,
· połączenie do sieci ASANETWORK - nowość (w odniesieniu do modelu HUNTER GSP 9712).


news3
GSP 9200
Wyważarka HUNTER GSP 9200 jest najnowszym i jednocześnie znacznie tańszym urządzeniem. Oprócz braku rolki pomiarowej służącej do pomiaru sprężystości (GSP 9720) urządzenie to wyposażone jest w większość funkcji lub przyrządów służących do szybkiego i dokładnego wyważania. Są to dwa ramiona pomiarowe, hamulec nożny, funkcja szybkiego zakręcania nakrętki, podział i chowanie ciężarka za ramiona felgi, pozycjonowanie koła w miejscu mocowania ciężarka itp.
Duży ciekłokrystaliczny monitor służy do prostej i wyraźnej prezentacji wyników.